Granit i marmur to materiał, który nas pasjonuje. To nasza duma i sposób na życie. Od trzydziestu lat firma Kamieniarska Jerzy Zajączkowski zdobywa wiedzę, doświadczenie i umiejętności w obróbce granitu, marmuru . Jesteśmy jednym z najbardziej doświadczonych zakładów kamieniarskich w Białymstoku i jednym z najlepszych na rynku Podlaskim.

W naszej ofercie znajdują się nagrobki, a także potrzebne w każdym domu i miejscu pracy granitowe schody, parapety oraz wszystko inne co można z granitu wykonać. Granit to elegancja, ponadczasowy styl i powód do dumy. Marmur to architektoniczny materiał i sposób na nowoczesne wnętrze. Różnorodność kolorystyczna tych kamieni sprawia, iż każdy wyrób kamieniarski stanowi luksusowy wyrób.

Każdy klient może liczyć na szczególne wsparcie w wyborze nagrobka granitowego we Białymstoku i okolicach. Wykonujemy rożnego rodzaju nagrobki  od pojedynczego poprzez podwójne, groby rodzinne, grobowce, groby urnowe i dziecięce, z wyglądem klasycznym oraz nowoczesnym, skromne i majestatyczne. Jednym słowem takie, które zapewnią zmarłemu godny spoczynek, a jego bliskim elegancję i funkcjonalne miejsce, przy którym będą mogli oddać się wspomnieniom i modlitwie.

Specjaliści z zakładu kamieniarskiego Jerzy Zajączkowski pomogą wybrać oczekiwany produkt z gotowych modeli, lub wykonają nagrobek według pomysłu i sugestii zamawiającego.

Naszych klientów na pewno zaciekawią nagrobki wykonane z granitów sprowadzanych z Indii, Brazylii, Afryki, Skandynawii, które można obejrzeć w naszej galerii. Staramy się, aby wszystkie nasze produkty przez wiele lat były synonimem piękna i jakości.

Nasi pracownicy dowiozą i zamontują gotowy nagrobek. Działamy na terenie całej Polski. Tekst i zdjęcia nie są odzwierciedleniem rzeczywistej barwy kamienia, dlatego zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą kamienia bezpośrednio w siedzibie naszej firmy ul. Jodłowa 3, Grabówka k/Białegostoku

    

 

Działamy zgodnie z trendami w kamieniarstwie nagrobkowym na rynku polskim.

Tradycja stawiania nagrobków w Polsce ma bardzo długa tradycję pomimo różnorodnych trendów przychodzących  z Europu czy USA. W wielu krajach stawia się niewielkie pomniki nagrobne lub nie stawia się ich wcale. W Polsce z roku na rok zwiększa się procentowo udział kremacji do pochówków tradycyjnych, jednak nawet po kremacji stawia się niewielki pomnik nagrobny urnowy, by móc czcić pamięć o zmarłym. Konserwatywne podejście oraz zakorzeniona tradycja sprawia iż udział procentowy tradycyjnych pomników nagrobnych nadal plasuje sie na wysokiej pozycji. 

Wymiar pomnika nagrobnego lub grobowca oraz kształt zwykle jest specyficzny dla poszczególnych regionów Polski, jest też uzależniony od przepisów i regulaminów Parafii oraz Zarządców cmentarnych.